OM SDF 2017-05-22T09:38:18+00:00

031 – 711 96 30
Vi svarar 9-12 och 13-16
info@sdfab.se
Svar nästa vardag
Västra Hamngatan 18
411 17 Göteborg

Om SDF

SDF (Svensk Dataförvaltning AB) utvecklar program för branscherna Kyla, Ventilation, El, Borr och Service.
Programmen används för att underlätta arbetsorder, projektuppföljning och dokumentation.

Vi gillar att ha en nära relation till våra kunder, så har du en stund över slå oss gärna en signal.

Ingvar Larsson
Ingvar LarssonVD
Har varit med från start 1989 och gillar orientering.

ingvar.larsson@sdfab.se
Mikael Mecken Jonsson
Mikael Mecken JonssonKyla/Försäljning
Mecken är sakkunnig i F-Gas och flugfiske ligger honom också varmt om hjärtat.

mikael@sdfab.se
Elisabeth Areschoug
Elisabeth AreschougKyla/Administration
Du möter Elisabeth på utbildningar eller i en yogastudio.

elisabeth@sdfab.se
Jakob Olander
Jakob OlanderProjekt
Översätter mellan dataspråk och svenska, MTB i Änggårdsbergen tycker han är roligt.

jakob@sdfab.se
David Marklund
David MarklundSupport
Behöver du hjälp med programmet eller vill prata om Star Wars är David rätt person.

david@sdfab.se
Sören Alexandersson
Sören AlexanderssonUtveckling
Sören är utvecklingschef som även gillar att slunga honung från sina bikupor.

sirn@sdfab.se
Petter Bergström
Petter BergströmUtveckling
Utvecklar programmen och 360-flip med skateboarden klarar han med bravur.

petter@sdfab.se